aktualności

recyklingu baterii samochodów elektrycznych: Co się dzieje, gdy kończy się życie?

Analizujemy, co dzieje się z akumulatorów pojazdu elektrycznego, gdy dotrą one do końca swojego okresu użytkowania. Baterie są ponownie wykorzystywane na wielu poziomach, aby wykorzystać zdolności magazynowania energii nadal zachowane, chociaż nie jest przydatna do prowadzenia samochodu elektrycznego. Przykłady obejmują systemu Nissan Xstorage lub pełny program recyklingu z jego baterii Tesla.

Opel Ampera-e - baterie

Baterie i mechanika Opel Ampera-e, jeden z nowych samochodów elektrycznych, które mają trafić na rynek.

Dzisiaj byłem szczotkowanie zębów z elektryczną szczoteczkę do zębów (oczywiście!) Z pół i pół zużytych baterii mundur zatrzymany. Rozwiązanie było proste i po spędzeniu trzydziestu sekund, aby przejść przez kilka AA / LR6 nowej miałem w szufladzie, mógłbym skończyć pracę domową. 

Następnie umieścić dwie baterie w łodzi mamy w domu do tego celu, i okresowo opróżniane w specjalnym pojemniku do recyklingu baterii, ale myślałem o tych wielu baterii, które ludzie wyrzucić, nie więcej, wraz z wszystkie inne odpady z gospodarstw domowych. 

Może dlatego, że wielu ludzi, niestety, nadal oderwanie baterie i nie są segregowane do recyklingu, albo jeszcze dalej, aby zobaczyć akumulatory leżące wokół w polu, ciągle pojawia się znowu i znowu to pytanie: „Co z baterii pojazdu elektrycznego, aby dotrzeć do końca jego okresu?” To pytanie jest często przesiąknięte pewną obawą, że skończy się opuszczony w dziedzinie bez recyklingu.

Znaczenie prawidłowego recyklingu zużytych baterii w dowolnym obiekcie domowymi.

Moje doświadczenie z moim kanale YouTube mówi mi, że istnieje wiele „troll” i wiele „hater” Crouch czekając, kiedy czas, skok z preguntita z zamierzchłej przeszłości, aby zasiać wątpliwości, wprowadzający w błąd i zdyskredytować pojazdów elektrycznych. Do tych ludzi, chciałbym zapytać, czy jesteś zaniepokojony tym, co stanie się z twoim samochodem diesel / benzyna Po przejściu na złom, a nawet jeśli w pewnym momencie przeszedł ich umysły, co dzieje się z ich starych telefonów komórkowych, komputery, tablety, telewizory, pralki, lodówki i długa lista urządzeń po ich dotarciu do końca ich okresu użytkowania. Prawdopodobnie nie myśleć o tym przed zakupem, ani najmniejszym im. Wystarczy kupić to, co im się podoba, bez względu na ich ślad ekologiczny, używają wszystko wydaje się im, a następnie zbyć danego przedmiotu bez myślenia o ponownego użycia lub recyklingu. Że inni dbać. 

Ale jeśli mówimy o zaletach samochodu elektrycznego, skakać z zanieczyszczeniem baterii. To są po prostu hipokrytami.

Jednak widziałem też krewni i przyjaciele zadajesz mi pytanie, a że nie ma złych zamiarów, ale brak wiedzy i troski o problemie, który ma zasadnicze znaczenie, ponieważ prognozy sprzedaży pojazdów elektrycznych przez dziesięciolecia mówić między 100 a 600 milionów VE krążących w świecie w 2040 roku.

przestarzałe i zużyte komputery

przestarzałe i zużyte urządzenia.

Więc wracamy do pytania: Co z baterii pojazdu elektrycznego, gdy dotrą one do końca ich użytkowania? Cóż, pierwszą rzeczą, która dzieje się do ponownego wykorzystania.

Wziąć praktyczny przykład: ktoś, kto potrzebuje do uruchomienia 100 km codziennie i kupił Nissan LEAF w 2012 roku, samochód przyszedł wyposażony w akumulator 24 kWh i może osiągnąć 150 km prawdziwej autonomii, ale z wykorzystaniem i upływ czasu traci zdolności i dziś ma tylko 90 km autonomii. Że samochód nie jest już przydatne do jazdy 100 km codziennie potrzebuje swojego właściciela, więc nie używać go i chce się go pozbyć.

Co nakazuje złomowanie? Prawdopodobnie nie, bo nawet jeśli ma tylko 90 km prawdziwej autonomii może służyć wielu innych ludzi można kupować również używane w dobrej cenie. W ten sposób bateria jest wykorzystywana z innego właściciela. 

Prognozy parkowania pojazdów elektrycznych w 2040 roku

Park pogody pojazdów elektrycznych do roku 2040.

Lecz przyjdzie czas, kiedy samochód jest tak stary, że nawet jeśli bateria nadal nie działa puścić bardzo daleko, lub, że samochód ma inne wady, lub po prostu rozpadnie stary. W tym momencie, Czy bateria jest wyciągnięta? Nie, nie.

Załóżmy, że akumulator i ma tylko rzeczywistej pojemności 10 kWh, mniej niż połowa jego pierwotnej pojemności i nie dopuszczone do obrotu lub 60 km. To sprawia, że ​​właściciel samochodu nie dostaje sprzedać nikomu i dlatego dostarcza on na złom lub dostarczenia go do salonu jako zapłatę część innego samochodu. Więc ta bateria będzie kończyć na wysypisko, zanieczyszczając środowisko? No, albo. że akumulator ponownie użyte po raz kolejny. W jaki sposób?

Będzie tam baterie zarówno dla samochodu elektrycznego?

Nissan LEAF 2012

Pierwsza generacja Nissan Leaf.

Idąc za przykładem pracujemy, bateria odzyska Nissan Nissan LEAF i użyć go do domu systemy baterii Xstorage, które mogą służyć do przechowywać swoją energię po generowana z paneli słonecznych, lub po prostu jako kopii zapasowej, aby zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną opierając się na istniejących stawek godzinowych, ładowanie baterii w ciągu nocy, gdy energia elektryczna jest tańsza i używając go w ciągu dnia zamiast spożywania sieci w swoich najdroższych godzin. Istnieje wiele innych zastosowań dla tych baterii, ale myślę, że te przykłady to jasne, że mamy baterię na długo, i nie chce i sobie wyobrazić, co będzie cykl życia baterii 100 kWh jak Tesla.

W każdym razie, prędzej czy później przyjdzie czas, kiedy albo nie jest już opłacalne ekonomicznie ponowne użycie baterii, lub nie może już technicznie. I tam, tak, gra pozbyć baterii. W jaki sposób? Recykling większość jej elementów, oczywiście. 

Tesla, na przykład, ma program całkowitego recyklingu baterii (których szczegóły można przeczytać po angielsku tutaj), ale nie jest to jedyna marka, która robi. Jak wspomniano powyżej, Nissan ma podobne programy, a także producentów Renault i inne. Ale w tym artykule dotyczą systemu Tesla że odzyskuje swoje baterie w Europie Umicore strony (w Stanach Zjednoczonych używa innego partnera) uzyskanie system zamknięty obieg recyklingu.

Nissan Xstorage

Programy takie jak Xstorage pozwalają Nissan dać drugie życie do akumulatorów pojazdów elektrycznych.

to system ponownie na wytwarzanie produktu odzyskanego z materiału nie użytkowania, tym samym produktem, przed. A zatem, jest znacznie zmniejszone dwutlenku węgla do wytwarzania nowych jonowych litu. Czytania na stronie internetowej Tesla można znaleźć szczegółowe informacje na temat procesu następuje przez Umicore i odkrył, może zaoszczędzić co najmniej 70 procent emisji CO2 z odzysku i rafinacji metali szlachetnych, które składają się z baterii, atrakcyjnego sposobu Tesli z punktu widzenia ochrony środowiska, a także zapewnia wysoką marżę. 

Jednak Tesla posiada system recyklingu baterii nie oznacza, że ​​można je recyklingowi wszystkie inne VE, ponieważ skład chemiczny każdego producenta zazwyczaj różnią. Tak więc, biorąc pod uwagę brak formalnych procedur i przepisów szczegółowych, i zauważyć, że istnieje wiele technologiczne i ekonomiczne z tych barier procesów, jasne jest, że ostatni krok, recykling akumulatorów litowo-jonowych samochodów elektrycznych trzeba więcej uwagi, aby uniknąć problemów w przyszłości.

LG Chem otwarty w 2018 roku największa fabryka baterii w Europie

Elektryczna akumulatorów samochodowych

Akumulatory samochodu elektrycznego.

to Najlepiej byłoby, gdyby władze zachęcają producentów do poszukiwania rozwiązań w zakresie baterii jak najbardziej jednolite w kierunku ich wykorzystania i recyklingu, aby łatwo zarządzać baterie, które osiągnęły koniec cyklu, zatwierdzonych zakładów recyklingu. Recykling baterii litowo-jonowych jest całkiem możliwe, pożądane i władze muszą zrobić to obowiązkowe przed masowym napływem setek milionów pojazdów elektrycznych dla całego systemu recyklingu baterii jest skonfigurowany i uruchomiony po przybyciu na koniec okresu jego użytkowania.