aktualności

Zawieszenie naszych samochodów (II): Najczęściej używane systemy

Zawieszenia ewoluowały dużo na przestrzeni lat. W zależności od cech i wykorzystania producentów pojazdów używać niektórych rodzajów zawiesin. Poznamy różne rodzaje zawieszenia najczęściej używane z ich zaletami i wadami.

Do tej pory rozmawialiśmy o najczęstszych systemów i ustawień zawieszenia, które mają zastosowanie do większości samochodów. Wszystkie te elementy mogą być połączone na wiele sposobów, w wyniku czego możliwości różnych konfiguracjach.

Zawieszenie naszych samochodów (I): Analiza i wprowadzenie

W tym nowym wydaniu opiszemy najczęściej używane przez producentów zarówno dla osi przedniej i tylnej zespołów.

Zawieszenie osi przedniej

Przez wiele lat zdecydowana większość pojazdów zamontowane niezależne przednie zawieszenie. Ma to tę zaletę unsprung zmniejszony ciężar i wibracje, które występują w kole nie wpływa na drugie. Zalety wiele poziom komfortu i skuteczności znacznie zwiększa się w stosunku do dawnych sztywnych zawiesin.

Element elastyczny używany na przednich kół jest sprężyna, a czasami stosuje się drążek skrętny. Przepisy najczęściej stosowane są:

  • Mc Pherson zawieszenie.
  • Podwójne wahacze zawieszenie.

zawieszenie MacPherson

Ten rodzaj zawieszeń są najczęściej stosowane ze względu na swoją prostotę i dobre zachowanie. Jest sprężyna i amortyzator koncentryczną, której górny koniec jest zamocowany do podstawy montażowej i pod zwrotnicy. Bufor zazwyczaj podporę do podparcia się na dolnym końcu i kubka, który utrzymuje górną część sprężyny. Kielich jest zakotwiczona do organizmu przez wygłuszającą i w dolnej części trzpienia jest przymocowany do wahacza, który z kolei jest przymocowany do obudowy.

Zalety szczególnie prostym i ekonomicznym poziomie, ale poziom wydajności przekracza pewne graniczne system nie daje więcej siebie i muszą przemieszczać się na bardziej skomplikowane, podwójnych wahaczy zawieszenia, gdy asymilacji określonych poziomów mocy.

To zawieszenie McPherson

Podwójne wahacze zawieszenie

To umieszczenie dwóch nałożonych trapezów (jeden górny i inne niższe), którego końce posiadają przegub, który posiada trzpień. Sprężyna i amortyzator jest zamontowany współśrodkowo, a ich końce są zamocowane z jednej strony na obniżenie czworoboczny, a z drugiej strony do obudowy.

Oba systemy mogą towarzyszyć stabilizatory i szelki reakcji zadziała łatwiejsze zawieszenie.

Jest to system stosowany w samochodach wyścigowych i sportowych kort do poziomu ich skuteczności, ponieważ oferuje poziom sztywności i wyższej skłonności.

Szczegół podwójne wahacze zawieszenie

Zawieszenie tylnej osi

W zawiesinie więcej tylnej różnych niż z przodu, będzie wiele samochodów z zachodzi niezależnie zawiesiny i zawiesinami na osi sztywnej lub półsztywnej.

zawieszenie oś

Jest stosowany głównie przez pojazdy transportu. To jest zapewnienie sztywną oś łącząca oba tylne koła. System może towarzyszyć sprężyny lub sprężyn płytkowych w elastycznych, amortyzatorów, rozporki i kolumny reakcji. Ma tę zaletę prostoty konstrukcji i niskich kosztach wytwarzania.

Inną cechą jest niezmienność upadków tylnych kół podczas jazdy po nierównym terenie i na niekorzyść, że wibracje w kole są transmitowane do drugiego. Ale głównym problemem jest to, że posiada dużą wagę unsprung. Oznacza to, że podczas połowu guz powoduje większą bezwładność na tym kole, co przekłada się na większą liczbę zbiórek i utraty przyczepności.

zawieszenie oś

Pośrednia Rozwiązaniem tego problemu jest montowanie sztywną osią a ramą mocującą różnicowego grupy. W ten sposób zalety sztywnej osi osiąga się bez zawieszony ciężar jest bardzo wysoka.

Pośrednia Rozwiązaniem tego problemu jest montowanie sztywną osią a ramą mocującą różnicowego grupy. W ten sposób zalety sztywnej osi osiąga się bez zawieszony ciężar jest bardzo wysoka.

Zawieszenie osi sztywnej

Jest to oś łącząca dwa ramiona przed kołami tak, że ramiona są „leżących”. Chociaż pozornie może być sztywną oś, łożyska osi profilu w V i umożliwia małe skręcenia. System ten ma wiele zalet jako bardzo dobre wyniki uzyskuje się z wielką prostotą produkcji.

Szczegółowo zawieszenie osi sztywnej

niezależne zawieszenie

Niezależne zawieszenie jest coraz częściej stosowana w dniu tylnej osi. W skrócie, jest to zawieszenie, w którym oś nie ma nic wspólnego z drugim. Ma wielkie korzyści pod względem zachowania i jego główną wadą są koszty produkcji. Jego układ jest stosowany:

  • Wahaczy wzdłużnych ze sprężyny, stabilizatory oraz amortyzatory.
  • Wahacze wzdłużne z drążkami skrętnymi, stabilizatory i bufory.
  • wielokrotne zawieszenie.
  • Mc Pherson zawieszenie.

Jest to niezależne zawieszenie