aktualności

Wodór kontra nowoczesnych akumulatorów elektrycznych, kto wygra?

  • Ogniwo paliwowe wodoru przebiega znacznie wolniej w handlu mówienia.
  • Różne modele elektryczne homologowane i regionów autonomicznych powyżej 300 kilometrów.
  • Inwestycja wymagana do uruchomienia wodoru jest znacznie wyższa, a koszty są zawsze wyższe.

Model tankowania wodoru jest zbliżona najlepszy przywykliśmy olej. To nie może być zatankowany w domu, ale w miejscach do tego upoważnione, hidrogeneras

Dwie technologie będą walczyć w przyszłości przez hegemonii dróg, elektryczny i tych, wodór, Chociaż nie będzie hybrydowych i elektrycznych generatorów w kształcie modeli przecinania olej i gazowych silników i etylen / paliwo biologiczne. Benzyna i konwencjonalny olej napędowy są coraz bardziej przyszłość kolor oleju. Powody są głównie środowiska, a nie niedobór ropy.

Autonomie samochodów elektrycznych gwałtownie rosną w ostatnich miesiącach. Battery Optimized projekty udało się uzyskać więcej gęstość energii bez zmiany livability, tułowia lub zewnętrznych wymiarów pojazdów. Autonomie homologowane w wielu przypadkach przekraczać 250, 300 i 400 kilometrów. Czy to znaczy, że możemy już podróżować? Nie prowadzimy.

Zwiększa pojemność baterii, szybkość ładowania nie

Zatwierdzenie jest niezwykle korzystne warunki dla samochodów elektrycznych. Na przykład, z.e. Renault ZOE 40, który akredytuje 400 kilometrów z 41 kWh baterii, zajęłoby średnio około 10 kWh / 100 km. Poza miastem Jest to niemożliwe, aby uzyskać średnią prędkość normalne chyba że jest z górki. Zasięgu działania są realistyczne 200-300 km, osiągając 120 km / h, klimatyzację i jazda za pomocą całkowicie normalny sposób.

Szybka sieć ładowania jest niezbędne, aby umożliwić długą podróż na odległość

Autonomia jest wysoce zmienna w zależności od warunków użytkowania, silniki elektryczne będą "krzew" osiągając prędkościach autostradowych, maksymalna wydajność osiągnięta przy małej prędkości i niskiej prędkości. Za normalne, istnieje tylko jedno przełożenie przekładni, a bez znaczenia put "marsze" elektryczna. W zasadzie tylko mamy zamiar zmienić przyspieszenie, a nie autonomii, i dodać do masy i tarcia mechanicznego. Nie interesuje.

Znacznie zakres elektryczny = wysoka cena

Opel Ampera-e, która jest najbardziej obiecujące pod względem ogólnym autonomii, może osiągnąć 400 kilometrów prawdziwa autonomia. Podróżować jest niezbędna do korzystania punktów szybkiego ładowania, która wydłuża podróż, ale możliwe zrobić. Wymaga to sieć publiczną, że dzisiaj jest prawie nie istnieje.

Jeszcze bardziej obiecujące podróżować wodór jest zatankowany w minutach i autonomii są lepsze. Głównym problemem tej technologii jest to, wszystko jest nadal drogie brzmiące wodór: Samochody, ogniwa paliwowe, jazda "hidrogeneras", Uzyskując samego wodoru (nie luźnego), etc. Teraz tylko to ma sens stosowanie wodoru w bardzo specyficznych obszarach świata.

Toyota nadzieje "massify" Mirai następnej dekadzie, ale pozostanie on bardzo małej objętości (około 30.000 rocznie)

Kilka firm jazdy, własny "kieszeń", Instalowanie hidrogeneras stworzyć sieć tankowania publicznego. Gdy nie ma wystarczająco zasięg, pionierzy są zachęcające. W przeciwnym razie, jest to trochę głupie wydać równowartość kwoty, która ma podwójne lub potrójne konwencjonalny samochód, który można przejść w dowolnym miejscu. W większości przypadków, teraz pionierami zatankowany "wolny", ale płacą znaczną opłatę miesięczną.

Teraz skorzystać elektryczną

Będzie łatwiej zamontować szybka sieć ładowania dla samochodów elektrycznych hidrogeneras sieci. Aby było to szybciej, przemysł naftowy będzie musiał dostać w czosnku i przewidzieć, co nieuniknione, jeśli nie, pewnego dnia będą musieli pić rafinowany olej. To nie jest tak proste, jak umieszczenie depozytu i parę pomp, magazynowania wodoru jest skomplikowane i drogie w bezpieczny. I że jest to bezpieczne.

Moim zdaniem To nie będzie narzucać żadnej technologii nad drugą, jako zalety i wady nie zachodzą na siebie, energia ma pewne zalety i wodór są inne. Oczywiście, na krótkich i średnich zakres koniec prąd jest bardziej interesujący, zwłaszcza jeśli przekroczy 30-40 pojemność baterii kWh, który może być ładowany do 80% na 15-30 minut. Długodystansowych wodoru, jeżeli niższe koszty, będzie lepiej niż jakikolwiek bieżącym diesel.

samochody Tesla są high-end, nie powinniśmy zapominać, że mały szczegół

Do niedawna wiele autonomia oznaczało wiele banków (więcej wagi, objętości) i dedykowanych platform dla samochodów elektrycznych, sprawa Tesla. Stopniowo ogólna wielkość i kompaktowe modele osiągają autonomia więcej niż przyzwoite, ale znowu, aby zobaczyć w jakich warunkach. Nie należy oczekiwać przełomowych skoków w technologii akumulatorów.

Bliski następnej dekady samochodów wodorem ogniwa paliwowego zacznie być równoważne do czystych cen elektrycznych, ale jego przyjęcie dużej mierze zależy od silnej inwestycji publicznych i prywatnych: żadna sieć nie ma nic do zrobienia. Biedny, elektryczne mogą być ładowane powoli do istniejącej infrastruktury lub niski poziom inwestycji, szybkiego ładowania wiąże się z wyższymi kosztami.

Na przykład, szybki punkt ładowania do rady miasta może kosztować więcej niż 40.000 euro tylko na miejsce i zapłacić zakładem energetycznym około 5000 euro rocznie, przy założeniu, że nikt nie używać! Należy dodać energii zużywanej do którego jest zakontraktowane, czyli dostępność. zaczną stawiać więcej punktów obciążenia, gdy pojawi się model biznesowy, który.

Sieć tankowania wodoru zaczyna być interesująca w miejscach takich jak Kalifornia czy Japonii, gdzie inwestują tysiące dolarów / euro

Innymi słowy, ładowanie nie będzie wolny, a nie tani

W żadnym miejscu jak w domu, mówią. To samo można powiedzieć o załadunków dla samochodów elektrycznych, w cenie, która może przekroczyć dwa lub trzy razy, aby to zrobić w zaciszu garażu. Nadal będzie tańsze niż robienie soku dinozaura, lub w najgorszym przypadku, w podobnej cenie. Konsument jest gotów dojechać do tego, czy codzienne życie i pozwala zaoszczędzić do 80% paliwa.

Uzupełniania wodoru jest ekonomiczny, musi być produkowane masowo i ekologicznie, nie pociągając paliw kopalnych lub energii niewydajnego procesu. Że wciąż nie został rozwiązany na masową skalę. Osiągnąć obfite i odnawialnej energii dla samochodów elektrycznych jest znacznie bliżej do osiągnięcia. Ponadto, nadwyżka systemu będzie tracić dużo mniej jak zwiększyć flotę samochodów elektrycznych.

Elektryczność przyszedł na pobyt, i jest nie do powstrzymania

W przyszłości nie będziemy rozmawiać z benzyną lub olejem napędowym, talk wtyczki lub ogniwa paliwowego. Żaden system nie jest lepszy od drugiego, są komplementarne. Miasta będą coraz cichsze i czystsze, Jak mówi stare silniki spalinowe przejść uciszając ich ucieczki. 2030s będzie bardzo różni się od dziś, a zobaczysz.