Motorsport

M-Sport przedstawia ewolucję Ford Fiesta R5

M-Sport rozpocznie się 1 stycznia jego pierwszą poważną modernizację Ford Fiesta R5. Powstawanie Cumbria spędził w sumie osiem „żartownisiów” poprawić silnik i podwozie. Cel: dopaść Skoda Fabia R5.

Ford Fiesta R5 się pierwszy pojazd uzyskania zgody R5. Zakład ten był niemal błogosławieństwem dla opcji handlowe M-Sport, a wkrótce pojawił się konkurencja. Od debiutu w lipcu 2013 roku sprzedano ponad 125 jednostek do prywatnych zespołów. Wyceniony na około 215 tysięcy euro, Sprzedaż tego modelu doprowadziły do ​​świetny zespół wsparcie ekonomiczne Cumbria i jedną z głównych podstaw do rozwiązania odnowę że poniósł w tym sezonie w Ford Fiesta RS WRC.

Jednakże szybka zatwierdzenie Ford Fiesta R5 miał też swoje negatywne aspekty. Po prawie dwóch latach życia, wygląd Fabia R5 jest wpadka dla brytyjskiego modelu w kategoriach konkurencyjności. Pojazd czeskiej firmy został opracowany przez prawie dwa lata testem przez kierowców Skody i ich przybyciu do Rajdowych Mistrzostw Świata, to okazał się znacznie lepszy od reszty swoich rywali, w tym samym Fiesta R5. Szacuje się, że obecna jest Skoda Fabia R5 30-km / h pod względem prędkości punktu.

Aby przeciwdziałać ich wadę, a po dwóch i pół roku bez jednego aktualizacji M-Sport ogłosił znaczącą ewolucję Ford Fiesta R5. Ten rozległy „upgrade” zostanie homologowany 1 stycznia 2016 r, a wiążą się z użyciem ocho „żartownisiów” -żetony podobne do F1 dla modelu ewolucji. Pełną zespół inżynierów na M-Sport pracował w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, aby rozwinąć dwa obszary wymagające pilnej poprawy: silnik i podwozie. Z tych środków, M-Sport ma nadzieję na umieszczenie danego modelu R5 do Skoda Fabia.

Spośród ośmiu spędzonych symboli wieloznacznych, pięć „Jokers” zostały ewoluować silnik. Oferuje on aktualizowane głowice cylindrów, tłoki, dopuszczenia i różne elementy ucieczki. Przedstawiono również nowe sprzęgło. Inżynierowie M-Sport udało zwiększenia o 32 koni i 56 Nm, największy wzrost wydajności w historii osiągnięty przez brytyjską firmę w ewolucji. Trzy „żartownisiów” pozostały poprawy podwozie, aunqnue te ulepszenia nie przybędzie do marca. Model zadebiutuje zestaw aerodynamiczny z przednim zderzaku i spojler i nowe amortyzatory i wahacze Reiger.