Motorsport

Kalle Rovanpera będzie z M-Sport w Walii i Australii

  • Kalle Rovanpera będzie za sterami jednego z Ford Fiesta R5 M-Sport w dwóch ostatnich rajdach roku w WRC.
  • Młody Fin zadebiutował w Pucharze Świata i Malcolm Wilson odgrywa wiodącą rolę w pozyskiwaniu swoje usługi do 2018 roku.

Kalle Rovanpera dzień poszedł poprzez zdyskontowanie zadebiutuje w WRC i uczynił to w bardzo szczególny sposób, konkurując w każdej sytuacji, w której 16 lat nie były przeszkodą dla dostać się na samochód rajdowy. Finlandia brał udział w różnych testach na włoskiej ziemi o Peugeot 208 T16 R5 Peugeot Włoszech, ale także wprowadził kierownicą Skoda Fabia R5 w Łotwie, w Estonii i we własnym kraju. Jednakże, Jego debiut w Pucharze Świata nie odbędzie się z żadnym z tych pojazdów.

Kalle Rovanperä być przesłany do Forda Fiesta R5 M-Sport zakwestionować ostatnie dwie rundy sezon w WRC, Rajdu Walii i Rajdzie Australii. Dzięki właśnie skończył 17 lat, syn Harri Rovanperä mają już na tyle stary, aby pokazać swój talent w najlepszy możliwy gablocie. Przedtem Rovanpera konkurs Rajd Łotwa ERC przygotować swój skok do Pucharu Świata i będzie musiał zbadać jazdy po starcie kilka dni temu część teoretyczną. A priori formalnością dla kierowca, który startuje w rajdach, ponieważ jest on w wieku 14 lat.

Decyzja, aby konkurować z M-Sport w Walii i Australii nie jest wiążąca Kalle Rovanpera ze swoim menedżerem, musi zdecydować, które ścieżki do podjęcia w roku 2018. Oba są oczekujących rozdzielczość „Hyundai Motorsport Programu Rozwoju Kierowca”, gdzie Rovanperä może wygrać z opcji do prowadzenia Hyundai i20 R5 WRC2 oficera. Jednakże, jeśli takie podejście nie krystalizuje, jest oczywiste, że Malcolm Wilson podjęła ogromny krok do zdobycia z usług obiecującego fińskiego kierowcy. Plan na 2018 Rovanpera jest grać jak najwięcej rund WRC, jak pozwala na swój wiek a także konkurs British Rally Championship.

zdjęcia: Kalle Rovanperä