Wzór 1

Pożegnanie Hondy: McLaren-Renault jest oficjalnym

  • Po dwóch i pół latach burzliwego związku, McLaren postanowił wyciąć korzenie i wypowiedzieć umowę długoterminową z Hondy.
  • Zespół Woking będzie miało silniki Renault w ciągu najbliższych trzech lat w celu próbuje odzyskać swój prestiż i pozycję ekonomiczną.

Było tajemnicą poliszynela i tylko potrzebne, aby wiedzieć, kiedy McLaren publicznie poświadczyć jego zerwanie z Hondy. Związek, który zakończy się po trzech latach i został wyrzucony trzy piąte miejsca jak najlepszych wyników.

McLaren cierpliwość w końcu zabraknie po obejrzeniu ich prestiż sportowego gwałtownie, wpływając w sposób tak alarmujące sytuacji ekonomicznej zespołu, który zakończyła kompensacyjnych unieważnić umowę długoterminową, który obejmował znaczący wkład do budżetu.

McLaren szukasz wymiany silników z Toro Rosso

Dzięki nowej współpracy z Renault, McLaren nie będzie uzyskać najlepszy silnik na starcie, ale będzie on pożegnać się z ciągłymi problemami mechanicznymi że Honda uległa w ciągu trzech sezonów konkurowały ze sobą. Oczywiście, nie można czerpać korzyści z posiadania wyłącznie z uprzejmości oficjalnego kierowcy, klient staje się bardziej jak Red Bull i Renault zespołu fabrycznego samego.

Ten ruch McLaren zachęcić ciągłości Fernando Alonso w zespole co najmniej jeden rok.

Wszystko to jest w kontekście odnowienia umowy Fernando Alonso z McLarena, jak hiszpański pilot To stało się jasne, że 2018 będzie w zespole z potencjałem, aby wygrać wyścigi, albo związek o wzorze 1 lub na zewnątrz niej. Renault starała się osiągnąć sukces w epoce hybrydowego, który rozpoczął się w 2014 roku, ale to nie powstrzymało go od gromadzenia podium i zwycięstwa.

Tego pierwszego roku zdobył trzy zwycięstwa i 12 podium z Red Bulla. W 2015 roku przeszedł najgorszym z tylko trzy miejsca na podium w 2016 roku i odzyskuje się odzyskać dwa razy na podium 16 razy. W 13 wyścigach tej pory w 2017 roku, Renault osiągnął jedno zwycięstwo i siedem podium, zawsze w rękach Red Bull.

McLaren rozważa budowę własną Formuły 1 silnik

Umowa między McLarenem i Renault będzie miał rozszerzenie trzyletni, co pozwoli McLaren sobie spokojnie zmieniające się przepisy zaplanowanych na 2021, kiedy dostali tańsze silniki i proste, aby przyciągnąć więcej producentów. Tak więc na horyzoncie, zespół Woking będzie stanowić nawet zbudować własny silnik, kiedy ten czas nadejdzie.