TATA

Tata Nano: pochwalić się „najtańszy samochód na świecie” był upośledzenie

Tata Nano przyszedł na rynku indyjskim z celem staje się najlepiej sprzedającą się wśród dużej podklasy samochodu kraju. Jednak z biegiem czasu, obiecujący projekt stał się porażką, a dowodem na to jest sprzedaż jest obecnie zbioru. Jest to model Tata mniej sprzedawany w Indiach. Niewątpliwie reklamować jako „najtańszy samochód świata” było błędem.

Tata Nano

Tata Nano brzmi flop sprzedaży w Indiach.

Kiedy Tata Motors wprowadził z powrotem w 2008 roku, Tata Nano, mały znak narzędzie urbanite którego klient docelowy był rodziny niższej klasy w Indiach, wiele wziął za pewnik, że byliśmy w obliczu formuły, która mogłaby niemal gwarancja sukcesu zaprojektowany wzór przez indyjskiego producenta. Jednak w miarę upływu czasu, co na początku wydawało się to świetny pomysł, stało się głośne niepowodzenie.

Tata Nano jest porażką sprzedaży w Indiach

teraz Tata Nano jest daleko, daleko, aby spełnić oczekiwania spółka. Jest to najmniej sprzedawane Tata w Indiach, a jego sprzedaż jest prawie nie istnieje (biorąc pod uwagę, że istnieją potencjalni nabywcy w Indiach) modelu. W ciągu ostatniego miesiąca marca 2017 tylko 174 jednostek Nano, bardzo słaba figura były sprzedawane w porównaniu do innych modeli tej marki.

Początkowo recepcji, która miała Tata Nano wśród ludności indyjskiej był całkiem do przyjęcia, ale z biegiem czasu sprzedaży poszły w dół bez hamulców. Choć starał się ożywić markę, wprowadzając kilka drobnych usprawnień pod koniec 2013 roku i zawsze starał się utrzymać „wysiłki uaktualniony produkt” poszły na marne. i sprzedaży odzwierciedlać.

Tata Nano

Nano jest obecnie model Tata Motors mniej sprzedawane na lokalnym rynku w Indiach.

sprzedaży Tata Motors w Indiach w marcu 2017

ModeloMarzo 2017Marzo 2016Crecimiento
Tata Nano174732-76%
Tata Tiago46190-
Tata Indica Vista +18581899-2%
Tata Bolt457742-38%
Tata Indigo Manza +3651514-76%
Tata Zest2548198928%
Tata Tigor30110-
Tata Sumo10219626%
Tata Safari Storme +440546-19%
Tata Hexa9400-
Tata Aria02-100%
Tata Venture068-100%
RAZEM15433845483%

Jeśli porównamy sprzedaży Tata Nano w miesiącu marcu 2017 roku w tym samym okresie ubiegłego roku, widzimy, że spadł -76%. Źródło: autopunditz.

Daleko od pierwszych stoisk w Indiach

ModeloVentas marca 2017
Maruti Alto18868
Maruti Baleno16426
Maruti DZire15894
Maruti Swift15513
Hyundai i10 Wielki12545
Hyundai i20 Elite12394
Maruti Wagon R12105
Renault kwid10296
Maruti Vitara Brezza10057
Hyundai Kreta10001

Aby znaleźć Tata Nano z jego 174 rejestracjami w marcu będą musiały opuścić aż do 77th.

Tata Nano - Side

Jego niewielkie rozmiary i kilka korzyści sprawiają, że Tata Nano nie jest samochód koncepcyjny dla ludności Indii.

ale, Jakie czynniki były decydujące niepowodzenia Tata Nano? Po pierwsze, jak wskazano w nagłówku artykułu, mamy fakt, że została ona zapowiadane jako „najtańszy samochód na świecie.” A priori może wydawać się w porządku, ale, realistycznie, od osoby z mniejszą siłę nabywczą do najbogatszej ostatnią rzeczą, którą chcesz to prowadzić pochwalić najbardziej ekonomiczny samochód na świecie.

w uzupełnieniu do nikczemny podejście biznesu kto miał Tata Nano trzeba dodać kolejny bardzo ważny aspekt. I jest to rodzaj pojazdu, który nie zakończył pasuje do indyjskiego stylu życia. To może wydawać się ironiczne, ale indyjski producent Tata Motors nie udało się znaleźć klucz ostrość przy opracowywaniu jego mały urbanite „tanią”.

Kierowcy z mniejszą siłą nabywczą Zwykle oni zdecydować się na samochód segmentu B ze względu na jego praktyczność i funkcjonalność. Pojazdu, który może być używany do wszystkiego. Bardziej niż dopuszczalny nośnik dla czterech pasażerów i bardzo rozsądne tułów są jego główne zalety. W części, to spowodowało sprzedaży Korytarze przejściowe miejskich w Indiach znacząco rośnie w ostatnich czasach.

Tata Nano spot reklamowy. Możemy być nowoczesny, aktywny i być na bieżąco z najtańszy samochód na świecie?

Aw przypadku nie potrzebują samochodu segmentu B, zdecydowana większość ludności Indii Zlać rower. Środek szybszego i niedrogiego transportu. Tata Nano stanął w połowie drogi między nimi. Zbyt małe i niepraktyczne. To może być stosowany jako codziennego samochodu, ale kiedy próbuje zarobić trochę weekend był bardzo krótki.

Po trzecie wreszcie, mamy mechanikę. mały Silnik 0,6 litra dwa cylindry 38 oraz 51 CV Nm Maksymalny moment obrotowy nie osiągnąć przyzwoitą prędkość z dala od centrum miasta. W kraju, gdzie znaczenie bezpieczeństwa ruchu drogowego nie jest obecny w dużej części populacji, wiele żądać pojazd, który może mieć akceptowalną wydajność w niektórych sytuacjach, sprawiają, że Tata Nano nie jest to samochód, który ludzie potrzebują ,

Tata Motors może coś zrobić, aby zmienić tę sytuację? Niestety obawiam się, że Tata Nano ma już „ten Sambenito”. Maszyna rozgłos, że rozpoczęła się z producentem, aby wprowadzić swój mały samochód był tak potężny, że pojazd został oznakowany. To prawie lepiej trzymać go na sprzedaż w czasie potrzebnym na otrząsnąć akcji oraz dokonania realokacji tych zasobów do innych projektów bardziej opłacalne.